Furt ve střehu a furt se něco děje…

F1 a F3

Hned 1. dubna mezi položkami přibyly dvě nové s označením F3. Ale ty vlastně nejsou nové, jsou přejmenované. Novou je položka Microsoft 365 F1. Původní "Firstline" licence M365 F1 a Office 365 F1 jsou teď Microsoft 365 F3 a Office 365 F3.

Licence Microsoft 365 F1/F3 a Office 365 F3 jsou licence určené pro uživatele, kteří netráví více než 60 % své pracovní doby u dedikovaného zařízení s obrazovkou větší než 10,1“ (tj. cca 25 cm uhlopříčka). Předpokládáme, že osobní / dedikovaná zařízení mají uživatelé typu F1 menší a když pracují na PC, tak ty spíše sdílejí (ve skladech, u pokladen…).

Jednotlivé licenční balíčky obsahují služby online a také licence pro přístup do serverového prostředí on-premise, desktopový OS a software a služby určené pro správu a zabezpečení uživatelů a dat.

Všechny obsahují pro zajištění spolupráce službu Microsoft Teams, která již není funkčně omezená, ale nabízí nově plnohodnotnou audio/video funkcionalitu, právo vytvářet online schůzky atd.

Výše uvedené ceny ve srovnávací tabulce jsou koncové doporučené (ERP) bez DPH.      

A teď to veselejší: Přejmenování služeb Microsoft online z rodiny Business

21. dubna 2020 společnost Microsoft přejmenuje všechny online licence business rodiny (Microsoft 365 Business, Office 365 Business Premium, Office 365 Business Essentials, Office 365 Business) a navrch ještě Office 365 ProPlus.

Změna se automaticky propíše do tenantů zákazníků a do Microsoft Partner Center. Nedojde k žádným cenovým změnám, změnám funkcionality ani změnám v SKU. Cílem změny je zpřehlednit systém názvů, oddělit zřetelněji řešení pro Business a Enterprise. Budeme mít tedy: M365 Basic, Standard a Premium. A samotné aplikace Office se budou jmenovat M365 Apps – což je sice popisuje dobře, ale přijdou o jméno Office…

Kancelářské aplikace budou také přejmenovány na Microsoft 365 Apps

   Office 365 Business na Microsoft 365 Apps for business

   Office 365 ProPlus na Microsoft 365 Apps for enterprise

Změna názvů se netýká licencí z rodiny Enteprise s výjimkou Office 365 ProPlus.

 

Nu, nebude to snadné, naučit se tohle všechno jinak. A pozitivní ovoce tahle změna přinese až za nějaký čas, až si zvykneme.

Zdroje informací:

                                                                                                                                                                                                                                     

Související články: Žádné položky obsahu.

Přihlaste se do partnerské sekce

Chcete získat přístup k našim znalostem, podpoře, partnerům a zákazníkům?